رازهای آرایشی و زیبایی کیم کارداشیان، سلبریتی معروف که سال‌هاست در مرکز توجه مجلات، خبرنگاران و محافل زیبایی قرار دارد را از زبان آرایشگر او ( Mario Dedivanovic) بخوانید و استفاده کنید.

1. اول آرایش صورت و بعد آرایش مو یکی از رازهای آرایشی که باعث می‌شود نتیجه وقت گذاشتن برای زینت بخشیدن به صورت و موها رضایت‌بخش و دلنشین باشد، این است که ابتدا صورت را به طور کامل آرایش کنید و بعد به سراغ مدل دادن به موها بروید. این روش برای این است که اگر موها را درست کنید و بعد به سراغ آرایش صورت بروید، حتما مدل موها به هم می‌ریزد، زیرا برای آرایش کردن نیاز دارید که سر را تکان دهید و اگر کس دیگری شما را آرایش کنید، حتما به تکیه‌گاه برای سر نیاز دارد که در این صورت موها به هم می‌ریزند. ضمنا برای آرایش کردن نیاز هست که صورت کاملا تمیز باشد تا آرایش بدون نقصی ایجاد شود، اگر موها قبلا درست شوند، مسلما روی پوست صورت آثار اسپری مو و یا مواد دیگری که به موها زده می‌شوند، به جا می‌ماند که در این صورت باید صورت را دوباره بشویید که ممکن است باز هم مدل موها را تغییر دهد و اگر نشویید، خب آرایش خوبی نخواهید داشت.

2. ماریو توصیه می کند که به جای پرایمر از کرم نرم کننده برای پایه و بیس آرایش خود استفاده کنید. کرم نرم کننده می‌تواند به خوبی پوست را برای دریافت آرایش آماده کند و خیالتان از بابت نشستن کرم روی پوست راحت باشد. پرایمر هم یک لوازم آرایش مناسب و کمک کننده است که می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد، اما ماریو معتقد است که پرایمر مانند یک پوشش و لایه بین پوست و آرایش قرار می‌گیرد و مانع از نشستن آرایش روی پوست صورت می‌شود.

3. فونداسیون برای همه قسمت‌ها این توصیه ماریو برای مواقعی است که لباس شب و مجلسی پوشیده‌اید، وگرنه برای آرایش روزانه  و سبک لازم نیست که رعایت شود. بهتر است وقتی که یک مهمانی یا مراسم مهم در پیش رو دارید، کرم پودر و فونداسیون را علاوه بر صورت، برای گردن، سینه، بازوها، ران‌ها و ساق پاها نیز استفاده کنید. این کار باعث می‌شود پوستتان کاملا صاف و یکدست به نظر آید و از لحاظ بافت پوست و رنگ آن، تغییری در بعضی نقاط بدن دیده نشود. همچنین با این کار، جلوه لباسی که پوشیده‌اید را بیشتر خواهید کرد.

4. استفاده درست از پودر آرایشی بسیاری از افراد از پودرهای آرایشی یا همان پنکک، به طور اشتباه استفاده می‌کنند و این باعث شده است که خیلی‌ها خیال کنند که استفاده نکردن از آن بهترین و درست‌ترین راه است. اما ماریو بر اساس تجربیاتی که دارد، استفاده درست از آن را رمز یک آرایش صحیح و موفق می‌داند که در بیشتر مدل‌های آرایش کیم کارداشیان می‌توان آن را حس کرد. استفاده از پنکک برای صاف کردن کرم پودر و یکدست کردن کامل آن بسیار جالب و ضروری است، فقط باید مقدار بسیار کمی از آن را روی پوست بمالید و پوست را کاملا صاف کنید. این کار برای مات کردن آرایش و جلوگیری از چرب و روغنی شدن آن نیز مناسب است.

5. مدل ابروها در زیبایی چهره و آرایش بسیار مهم است. ماریو برای ابروها هم یک راه حل بسیار جالب و زیبا دارد و آن این است که از مدل سایه روشن برای آن‌ها استفاده کنید. مناسب‌ترین رنگ که، هم با موهای تیره مناسب است و هم با موهای بلوند و روشن، رنگ قهوه‌ای است که باید از ابتدای ابروها اعمال شود و هر چه به سمت انتهای آن می‌رسید، کمی تیره‌تر شود.

6. ابتدا کرم بعد پودر آرایشی این آرایشگر حرفه‌ای برای آرایش پوست، استفاده از کرم پودر را مهم‌ترین کار در آرایش می‌داند و از استفاده از پرایمر برای چشم‌ها هم اجتناب می‌کند و کرم پودر را برای چشم‌ها مورد استفاده قرار می‌دهد. او می‌گوید اگر کرم پودر به خوبی انتخاب شود و خیلی خوب روی صورت مالیده شود، احتیاجی به پرایمر نخواهید داشت. بعد از کرم پودر هم نوبت پودر آرایشی است که کمی دارای رنگ باشد و به پوست عمق دهد و آن را غنی‌تر کند.

7. ماریو کشیدن یک لایه خط چشم را بسیار غیر حرفه‌ای می‌داند و همیشه برای آرایش چشم بسیار وقت می‌گذارد. او می‌گوید برای خط چشم، هر دفعه حداقل 3 تا 4 لایه خط استفاده می‌کنم تا چشم‌ها کاملا بولد و مشخص باشند و روی آن را هم یک لایه خط چشم مایع می‌کشم. استفاده از سرمه هم برای عمق دادن به چشم‌ها و مژه‌ها نیز بسیار کار جالبی است.

8.  استفاده از کانسیلر هم یک ترفند عالی برای پوشاندن سیاهی دور چشم و لک‌های صورت است. بعد از اینکه کرم پودر زدید، کانسیلر را به حالت مثلثی زیر چشم اعمال کنید و با یک تکه اسفنج، آن را به خوبی محو نمایید. بعد از بیست دقیقه، پودر آرایشی را روی آن بزنید.

9. ماریو برای مژه‌ها هم ترفند ویژه‌ای دارد. کشیدن براش ریمل از ابتدا و ریشه موهای مژه تا انتهای آن و برای چند بار! این کار باعث می‌شود مژه‌ها کاملا کاور شوند و ضخیم و براق به نظر آیند. برای داشتن یک نگاه دراماتیک، استفاده از ریمل برای مژه‌های پایینی نیز بسیار عالی است.

10. کانتورینگ این هم یکی دیگر از ویژگی‌های آرایش ماریو است که او را به قهرمان زندگی هنری و زیبایی کیم کارداشیان تبدیل کرده است. برطرف کردن نواقص چهره با استفاده از کانتور و هایلایت درست استخوان گونه، بینی، چانه و پیشانی که چهره او را کاملا درخشان می‌کند.