11 روش برای فرار از حساسیت به لوازم آرایشی 1- در قوطی ها را ببندید: پس از استفاده از لوازم آرایشی تان، در قوطی های آن را محکم ببندید. هیچ وقت کرم پودرها، پنکیک ها و سایه ها را با درهای باز روی میز آرایش رها نکنید.

2- دست هایتان را بشویید: پیش از آرایش کردن، دست هایتان را با آب و صابون خوب بشویید. پاکیزه بودن دست ها میکروب کمتری را به پوست صورت شما می رساند. 

3- قرض ندهید: لوازم آرایشی یک وسیله کاملا شخصی است، مانند مسواک و شانه. بنابراین لوازم آرایش تان را به کسی قرض ندهید. استفاده از ریمل و سایه و حتی کرم پودر مشترک ممکن است موجب حساسیت پوستی شود. 

4- آرایش ممنوع: اگر شما به یک سایه و یا ریمل و یا هر ماده آرایشی دیگر حساسیت دارید، آن را کنار بگذارید و تا زمان برطرف شدن کامل علائم حساسیت، مواد آرایشی دیگری را استفاده نکنید.

5- قدیمی ها را کنار بگذارید: نگاهی به لوازم آرایشی قدیمی خود کنید، آنهایی را که به مرور زمان کهنه شده و تغییر رنگ داده و تاریخ مصرف شان گذشته است را کنار بگذارید.

6- بدون بوها را مصرف کنید: بهتر است از لوازم آرایشی مصرف کنید که بدون بود باشد. لوازم آرایشی که دارای عطر است اغلب موجب حساسیت پوستی میشوند.

7- به چشم هایتان نگاه کنید: اگر چشمان شما قرمز شده است و یا اگر پلک هایتان ورم کرده و قرمز شده است، از سایه چشم استفاده نکنید چون این گونه مواد آرایشی، حساسیت چشم و پلک شما را تشدید میکند.

8- دور از آفتاب نگه دارید: بهتر است لوازم آرایشی خود را دور از تابش نور خورشید نگه دارید، بنابراین اگر روی میز آرایشی تان آفتاب می افتد، لوازم آرایشی خود را از روی آن جمع کنید. اشعه آفتاب موجب تغییر شیمیایی مواد آرایشی شده و ممکن است شما به این مواد جدید حساسیت نشان دهید.

9- اسپری ها را دور از حرارت نگه دارید: قوطی اسپری های مو و ضد عرق و حتی عطرها را دور از تابش آفتاب، شوفاژ و یا سایر منابع حرارتی قرار ندهید. حرارت موجب انفجار این قوطی ها می شود و در عین حال با تغییر مواد شیمیایی، این محصولات حساسیت زا می شوند.

10- به تاریخ لوازم آرایشی دقت کنید: روی همه لوازم آرایشی تاریخ انقضا درج شده است. تاریخ انقضای بعضی از محصولات بصورت عدد داخل نماد قوطی شکل درج شده که به این معنا می باشد که بعد از باز شدن درب محصول تا چند ماه تاریخ انقضا دارد.

11- اصل و اورجینال بخرید: لوازم آرایشی اصل هیچ گاه باعث حساسیت و بیماری های پوستی نمی شود، از مراکز معتبر لوازم آرایش اصل خرید کنید.