1-منابع استخراج کراتین:

1- از یک گیاه استوایی که در کشور برزیل رشد میکند.

2- از پشم گوسفند که بالا ترین میزان کراتین را دارد،پر مرغ وشاخ حیوانات.

3- کراتین هیدرولیزه شده که با روش شناخته شده (ENZYMATIC) یا آنزیمه شده که AMINO-ACID های ترکیب شده که به خاطر ملایم بودنشان برای محیط زیست بهتر هستند.

2-عملکرد کراتین درمانی روی مو:

زمانی که موهای ما آسیب دیده ،خشک و شکننده میشود، کراتین باعث محافظت لطافت بدنه مو می شود، و یک لایه روی مولکول های مو میدهد و مایع کورتکس داخل مو بعد از عمل کراتین تغییر نکرده و ساختار مو را از داخل عوض میکند و بعد روی مولکولهای مو از بیرون قفل میشود و بهتر است از کراتینی استفاده کنیم که فاقد مایع فرمالین یا FORMALDI HYDE میباشد یا حداکثر ماده فرمالین آن 02/% که استاندارد بین المللی می باشد را داشته باشد.
شما میتوانید کار کراتین را درمنزل انجام دهید ولی خطر ریسک آن بالا می باشد،بهتر است این کار توسط یک آرایشگر حرفه ای انجام شود.معمولا دوام کراتین با رعایت کردن اصول کراتین بین 3تا 5 ماه میباشد .
شما برای بازگرداندن حیات دوباره به موهایتان، باید کراتین را به آن برگردانید تا دوباره موهایتان با جذب مواد مغذی و تقویت به حالت طبیعی اولیه خود درآید. پس از کراتینه صحیح موهایی لَخت و زیبا خواهید داشت که از شانه کردن آن لذت می‌برید. کراتینه کردن مو یکی از روشهای رایج صاف کردن مو و بر طرف کردن وز موهاست و اصطلاحا به آن "صاف کننده، معجزه گر" لقب داده می شود. در واقع این روش را به عنوان نوعی متد طبیعی برای صاف کردن مو بکار می برند، در حالیکه مواد شیمیایی مضری برای انجام آن به کار می رود.
مشکل بزرگ دیگر ریزش مو در تعدادی از مصرف کنندگان این روش است. دیده شده که موها پس از اولین شستشو از ریشه شروع به ریزش می کنند حتی اگر از محصولات مراقبت مو که در سالنها توصیه می شود، استفاده کنند.
بعلاوه غیر از ریزش مو، نازک شدن مو هم طی چند هفته پس از کراتینه مو دیده شده است.
در این شرایط مراجعه به پزشک متخصص برای بررسی علت ریزش مو ضروری است و ممکن است نیاز به مصرف داروهای ضد ریزش مو باشد، که معمولا علت اصلی بخاطر استفاده مکرر از مواد شیمیایی مثل رنگ و دکلره میباشد .

نکته :

بعضی از دختران جوان که دارای موهای طبیعی با فر ریز یا وز کرده و البته با رنگ طبیعی خودشان هستند تنها قصدشان از کراتینه کردن موهایشان صاف ولخت کردن آنهاست که باید اینجا یادآوری کرد که با در نظر گرفتن آرایشگری در این زمینه حرفه ای ، مواد اصل و خوب و رسیدگی به موقع وبه اندازه ی موها می توانند به نتیجه ای عالی و رضایت بخش برسند و پس از انجام کراتینه احساس خوبی از صافی موها داشته باشند اما باید در نظر داشته باشند که با در آمدن ریشه ی موها باز لازم به انجام این کار خواهند شد که زود به زود نیز باید اقدام شود.