کار اصلی کراتینه مو، ترمیم و تقویت موها می باشد. این تکنیک در کنار تقویت و ترمیم موها، موجب صافی موها نیز خواهد شد. این روش به هیچ وجه تغییری در ساختار و باندهای گوگردی مو ایجاد نکرده و در نهایت آسیبی به موها وارد نمی سازد. روش کراتینه برای انواع موها از موی طبیعی گرفته تا موی دکلره شده قابل اجرا می باشد.
دوام کراتینه خالص بین 4 الی 6 ماه است که خود یک مزیت برای خانم هایی است که تنوع طلب هستند و امکان دارد بعد از چند وقت از موی صاف خسته شوند. بعد از انجام تکنیک کراتینه محدودیتی از نظر رنگ و لایت کردن موها وجود ندارد. حتی بعد از کراتینه کردن موها از بابلیس و سایر وسایل دیزاین مو استفاده نمود.

ریباندینگ:

ریباندینگ در واقع همان صاف کردن مو به شکل شیمیایی یا ژاپنی است که برندهای معروفی با نام های گلت، لولان، جان دپرل و غیره در این زمینه فعالیت می کنند. این تکنیک بر خلاف کراتینه با تغییر در ساختمان و از بین بردن باندهای گوگردی مو موجب تغییر در ساختار و ساختمان مو می شود و درنتیجه از این طریق موها را صاف می نماید. این روش به دلیل شیمیایی بودن موجب از بین رفتن رطوبت و آب داخل ساقه مو شده و خشکی بیش از حدی را برای موها بوجود می آورد. بعد از انجام ریباندینگ مو نمی توان از رنگ های روشن و اکسیدان 9 درصد و پودر دکلره برای روشن کردن موها استفاده کرد. ریباندینگ مو فقط برای موهای طبیعی و موهایی که با استفاده از رنگ تیره، رنگ شده است قابل اجراست، موهایی که با رنگ و اکسیدان بالا روشن شده یا پودر دکلره برای آن ها استفاده شده است. گزینه های خوبی برای صافی دائم نیستند. بعد از ریباندینگ مو موها هیچ حالت و فرمی نمی گیرند و کاملاً صاف هستند.