عکس سمت چپ نمونه میکروسکوپی از یک تار موست که در هنگام رنگ و دکلره از مواد اولاپلکس استفاده شده است، در حالیکه در عکس سمت راست بر روی مو عملیات شیمیایی رنگ و دکلره بدون استفاده از اولاپلکس انجام شده است، تفاوت کاملاً واضح و چشمگیر است.

-پلکسها (جدیدترین تکنولوژی روز) به عنوان یک محافظ عمل میکند و آسیب های ناشی از رنگ و دکلره و در کل استفاده از هر نوع مواد شیمیایی بر تار مو را به حداقل می رساند.  

در این عکس تفاوت چشمگیر استفاده از اولاپلکس به روی رشته های مو به خوبی مشخص شده است.

پلکس پیوند های دی سولفید موجود در بدنه موها را تعمیر و باز سازی کرده و به موها قدرت و کشش پذیری داده و از شکستگی آنها جلو گیری می کند. اپلکس بعنوان یک ماده افزودنی به رنگ مو و یا دکلره اضافه شده و باعث محافظت در برابر اثرات مضر مواد شیمیایی موجود در آنها شده و آسیب های وارده به موها را به حداقل می رساند و همچنین به بازسازی کیفیت موها در طول فرایند عملیات کمک مینماید.

ازپلکس همچنین بطور مستقل و بمنظور بهبود کیفیت موها بدون توجه به اینکه  اصلا از مواد شیمیایی برای موها استفاده شده یا نه می توان بهره جست.

از پلکس علاوه بر استفاده در رنگ مو و دکلره که بمنظور پیشگیری از مضرات مخرب مواد شیمیایی استفاده می شود می توان بعنوان درمان و ترمیم موهای آسیب دیده نیز استفاده کرد. از این روش درمانی هر زمان می توان استفاده کرد، چه زمانی که شما از مواد شیمیایی در موهایتان استفاده کرده باشید و چه زمانی که هیچ مواد شیمیایی به موهایتان نزده اید. معمولا گرمای سشوار و یا شانه کردن بیش از حد موها باعث ضعیف شدن و شکنندگی موها می گردد. استفاده ازپلکس یک روش درمانی عالی برای ترمیم این موها و بازسازی آنها می باشد.استفاده از پلکس در کراتینه کردن مو:

 پلکس محصولی بسیار ضروری و تقویت کننده ای قوی برای موها در فرایند کراتینه کردن می باشد.  در اینجا پلکس به بدنه موها نفوذ کرده و آنها را از داخل تقویت می نماید در نتیجه موها قوی تر شده و انعطاف پذیر تر می شوند و حالت شکننده پیدا نمی کنند و در مقابل کراتینه کردن مقاوم تر می شوند. همچنین موها نرم و درخشان شده و مزایای استفاده از کراتین را به حداکثر می رساند.پس باید بدانید که پلکس تاثیر بسیار شگفت انگیزی به روی ساختار مو دارد.همچنین بروی ساختمان مو و باعث میشود مو از آسیب دیدگی جدی نجات پیدا کند ..